مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان

در این مقاله خواهید خواند

مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان

در این مطلب درباره مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان خواهید آموخت. این صفحه را بخوانید، دستورالعمل ها را دنبال کنید، تا همه چیز در روند انجام کامپوزیت شما عالی باشد. اگر سوالی داشتید حتما با ما تماس بگیرید.

برای حفظ زیبایی کامپوزیت دندان باید مراقبت بعد از آن را جدی گرفت. یکی از این مراقبت ها نحوه صحیح جویدن و همچنین رعایت نکات بهداشت دهان و دندان بعد از انجام کامپوزیت می باشد.

ما حفره شما را با رزین کامپوزیت (مواد همرنگ دندان) ترمیم کرده ایم. این ترمیم ها برای چندین سال به خوبی به شما خدمت خواهند کرد زیرا برای استحکام و مقاومت در برابر سایش ساخته شده اند. آنها حاوی بهترین و به روزترین مواد موجود امروزی هستند. برای حفظ این استحکام نباید دندان های خود را محکم روی هم فشار دهیم. در ادامه بطور مفصل تری درباره مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان صحبت کردیم.

برای انجام کامپوزیت دندان با بهترین متریال و وینر ها و همچنین انجام تمامی خدمات دندانپزشکی و اطلاع از قیمت ایمپلنت دندان با کلینیک دندانپزشکی آلما دنتال تماس بگیرید.

تلفن: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

چه زمانی بعد از پر  کردن دندان می‌توان غذا خورد؟

اگر برای بی حس کردن ناحیه بی حسی دریافت کردید، از جویدن چیزی خودداری نمایید تا زمانی که بی حسی از بین برود و بنابراین از گاز گرفتن گونه، لب یا زبان خود جلوگیری کنید.

پرکردگی های سفید بلافاصله پس از قرار دادن آنها تنظیم می شود، بنابراین پس از از بین رفتن بی حسی، می توانید غذاهای مناسب را میل کنید.

حساسیت دندان بعد از کامپوزیت دندان

غیرمعمول نیست که بعد از عمل مقداری حساسیت به سرما، گرما و فشار را تجربه کنید. هرچه حفره عمیق تر بازسازی شود، احتمال بیشتری وجود دارد که مقداری حساسیت را تجربه کنید. این علائم طی چند روز تا چند هفته بعد از عمل، کاهش می یابد.

تا زمانی که حساسیت کاهش پیدا کند، جای نگرانی نیست اما اگر احساس کردید بدتر شد، با ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.

عوامل موثر بر طول عمر کامپوزیت دندان

 پر کردن کامپوزیت سریع و آسان است، اما ترفند مراقبت از آن است. شما می توانید به دوام پرکننده های کامپوزیت کمک کنید :

 • تنقلات شیرین را محدود کنید
 • حداقل دو بار در روز با خمیر دندان حاوی فلوراید دندان های خود را به طور کامل مسواک بزنید و نخ دندان بکشید
 • از محصولات تنباکو استفاده نکنید
 • روزانه با دهانشویه بدون الکل بشویید
 • از نوشیدنی های اسیدی دوری کنید
 • از گاز زدن غذاهای سفت خودداری کنید
 • دو بار در سال به دندانپزشک خود مراجعه کنید
مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان
مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان

ناراحتی لثه و درد دهان پس از کامپوزیت دندان

یکی از مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان، مراقبت از ناراحتی لثه است. پس از انجام این روش، بافت لثه اطراف پرکردگی دندان و همچنین ناحیه ای که ماده بی حس کننده در آن قرار داده شده است، می تواند برای چند روز تحریک شده و درد کند.

فک شما ممکن است به دلیل پرکردن های متعدد زخم شود. برآورد ما این است که این مشکل در 2 تا 5 روز فروکش کند. شستشو با آب نمک گرم و مصرف مسکن هایی مانند تایلنول یا ادویل به شما در بهبود این عارضه کمک کند.

نیش من خاموش است یا پر شدن خیلی زیاد است؟

پس از قرار دادن ترمیم جدید، ترمیم نهایی ممکن است کمی متفاوت باشد و بافت متفاوتی نسبت به دندان اصلی داشته باشد. زبان و دهان شما معمولاً این تفاوت کوچک را بزرگ حس می کند و ممکن است چند روز طول بکشد تا به آن عادت کنید.

اگر بعد از مدتی، بایت شما ناهموار شد (یعنی یک طرف دندان شما بالاتر از طرف دیگر احساس می‌شود)، لطفاً با مطب ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت با پزشکتان یک قرار ملاقات تعیین کنید.

چه زمانی می توانم بعد از کامپوزیت دندان سیگار بکشم؟

 

سیگار کشیدن بعد از پرکردگی دندان، هرگز نباید در حالی که قسمتی از دهان هنوز بی حس است انجام شود. ممکن است زمانی که سیگار میکشید، احساس کنید اعتماد به نفستان بالا است، اما دندانتان را به خطر نیندازید، این امکان وجود دارد که به راحتی آن را بسوزانید یا صدمه ببینید.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد افرادی که الکل مصرف می‌کنند یا مردانی که سیگار می‌کشند بیشتر در معرض پر کردن ناموفق دندان هستند.

مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان
مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان

مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان در منزل

اگرچه پرکردگی دندان کاملاً بادوام است، اما دندان همچنان در برابر پوسیدگی مجدد آسیب پذیر است.

مهم است که مسواک زدن و نخ دندان کشیدن منظم و همچنین بازدیدهای منظم دندانپزشکی را از سر بگیرید. این باعث افزایش طول عمر ترمیم جدید شما می شود.

مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان

مراقبت های خانگی بعد از کامپوزیت دندان در منزل

اگر پرکننده کامپوزیت داشته‌اید، توصیه می‌کنیم برخی از مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان در منزل را برای کمک به کاهش درد و تورم دنبال کنید. پس از روش پر کردن کامپوزیت شما باید:

 •  از نوشیدن نوشیدنی های گرم خودداری کنید.
 • تا زمانی که بی حسی از بین نرود از جویدن خودداری کنید.
 • برای کنترل حساسیت از ایبوپروفین یا تیلنول استفاده کنید.

چه برای پرکردن چینی، چه پرکننده های سفید یا کامپوزیت عمل کرده باشید، رعایت این نکات نیز می تواند زمان بهبودی شما را بهبود بخشد:

 • رژیم غذایی

اگر برای عمل پر کردن کامپوزیت شما از ماده بی حسی استفاده شده باشد، ممکن است لب ها و زبان شما تا چند ساعت پس از ویزیت بی حس شوند. پس از این بابت نگران نباشید چون پس از چند ساعت رفع میشود.

تا زمانی که بی حسی به طور کامل از بین نرفته است، از جویدن و نوشیدنی داغ خودداری کنید. این یکی از مهم ترین موارد مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان است.

 ما غذاهای نرم و مایعات را در روز پر کردن کامپوزیت توصیه می کنیم؛ از هر چیز داغ جدا خودداری کنید. همچنین حتما مایعات فراوان بنوشید. می توانید به محض از بین رفتن کامل ماده بی‌حسی، از کامپوزیت دندانتان کمی استفاده کنید، زیرا هنگام خروج از مطب کاملاً سفت می شوند.

 • درد

طبیعی است که بعد از قرار ملاقات پر کردن کامپوزیت، مقداری حساسیت به گرما، سرما و فشار را تجربه کنید.

محل تزریق نیز ممکن است زخم باشد. ایبوپروفن (موترین یا ادویل)، تیلنول یا آسپرین (هر 3 تا 4 ساعت یک قرص در صورت نیاز برای درد) به خوبی برای کاهش حساسیت عمل می کنند.

مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان
مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان

اگر حساسیت فشار بیش از چند روز ادامه داشت یا اگر حساسیت به گرما یا سرما افزایش یافت، لطفا با کلینیک ما تماس بگیرید.

 • حالت تهوع

اگر بعد از قرار ملاقات با پر کردن کامپوزیت دندان دچار حالت تهوع می‌شوید، حداقل یک ساعت از خوردن غذا و نوشیدنی خودداری کنید. برای به حداقل رساندن حالت تهوع، میتوانید به آرامی کوکا، چای یا زنجبیل بنوشید.

 •  بهداشت دهان

توصیه می کنیم در روز پرکردن کامپوزیت دندان های خود را با دقت مسواک بزنید و به آرامی بشویید.

 آیا مشکل پر کردن رزین کامپوزیت دارید؟

اگر نیش شما ناهموار است، اگر درد مداوم دارید، یا اگر سؤال یا نگرانی دیگری در مورد پرکردن کامپوزیت خود دارید، لطفاً با کلینیک دندانپزشکی آلما با شماره های ۶۶۹۱۷۴۲۱ -۶۶۹۱۷۴۵۰- ۶۶۹۱۶۶۲۴- ۶۶۹۱۷۲۴۹ تماس بگیرید.

قیمت کامپوزیت دندان با بیمه

ترمیم های کامپوزیتی اگر جزو خدمات زیبایی دندان به حساب نیایند شامل تخفیفات بیمه می شوند. بنابراین کامپوزیت دندان نیز می توتند تحت پوشش بیمه قرار بگیرد. برای اطلاع از شرایط بیمه خود برای خدمات دندانپزشکی و همچنین قیمت ایمپلنت دندان با بیمه روی نام شرکت بیمه خود کلیک کنید.

کلام آخر

کامپوزیت دندان یکی از عمل های مهم زیبایی و درمانی است و شما پس از انجام آن نزد دندانپزشک خود، نیاز به نگهداری از آن را دارید تا آسیب نبیند و در نتیجه بخوبی برای سالیان متمادی برایتان کار کند.

امیدواریم که این مطلب برایتان مفید بوده باشد و اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این خصوص داشتید، حتما با ما مشاوران ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.

سوالات متداول

عوامل موثر بر طول عمر کامپوزیت دندان چیست؟

تنقلات شیرین را محدود کنید حداقل دو بار در روز با خمیر دندان حاوی فلوراید دندان های خود را به طور کامل مسواک بزنید و نخ دندان بکشید از محصولات تنباکو استفاده نکنید روزانه با دهانشویه بدون الکل بشویید

آیا دندان بعد از کامپوزیت دندان حساس است؟

غیرمعمول نیست که بعد از عمل مقداری حساسیت به سرما، گرما و فشار را تجربه کنید. هرچه حفره عمیق تر بازسازی شود، احتمال بیشتری وجود دارد که مقداری حساسیت را تجربه کنید. این علائم طی چند روز تا چند هفته بعد از عمل، کاهش می یابد.

هزینه کامپوزیت دندان چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت کامپوزیت دندان و مشاوره حضوری با کارشناسان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.

3.4/5 - (7 امتیاز)

4 پاسخ

  1. سلام وقتتون بخیر
   کامپوزیت دندان مادگار است ام بعد از یک تایم مشخص پزشک شما باید ان را معاینه کند برای مشاوره و رزرو وقت با متخصصان ما در کلینیک دندان پزشکی الما تماس بگیرید.

 1. سلام وقتتون بخیر
  چه چیزی به طول عمر کامپوزیت دندان کمک میکند؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   برای افزایش طول عمر کامپوزیت دندان از محصولات تنباکو استفاده نکنید
   روزانه با دهانشویه بدون الکل بشویید
   از نوشیدنی های اسیدی دوری کنید
   از گاز زدن غذاهای سفت خودداری کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

درد-دندان-عقل-به-کجا-می-زند

درد دندان عقل به کجا می زند

درد دندان عقل ممکن است به حدی باشد که زندگی شما را مختل کند. شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که درد دندان عقل به کجا می زند و کدام یک نشانه خرابی دندان عقل است؟ درد دندان عقل ممکن است بطور هم زمان چند دندان شما را درگیر کند و همچنین به سایر قسمت های فک و صورت نیز سرایت می کند. شما می توانید برای درمان دندان خود و جراحی و کشیدن دندان عقل به کلینیک دندانپزشکی آلما واقع در غرب تهران محدوده انقلاب مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از سایر خدمات این مرکز و

مشاهده
مینا-دندان

مینا دندان

بسیاری از افراد بر اهمیت روتین دندانپزشکی خود تاکید می کنند، اما تعداد کمی از افراد غیر متخصص می دانند که مینا چیست. به نظر می رسد درک مینای دندان بخش مهمی از سلامت شما است. در این مقاله علائه بر پاسخ به این پرسش روش های مراقبت از مینا دندان نیز بررسی شده است. کلینیک دندانپزشکی آلما واقع در غرب تهران (میدان انقلاب)، یکی از بهترین مراکزی است که شما می توانید برای انجام خدمات ترمیم دندان و سایر درمان دیگر مانند ایمپلنت دندان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. تلفن: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴ مینای دندان چیست

مشاهده
لمینت-متحرک-دندان

لمینت متحرک دندان

 Dental Removable  laminate  یا همان لمینت متحرک دندان، یکی از خدمات زیبایی دهان و دندان در دنیای امروز محسوب می‌شود. این محصول زیبایی که گاهی به آن کامپوزیت متحرک نیز گفته می‌شود، یک کاور یا روکش نازک است که بر روی دندان قرار می‌گیرد. با استفاده از این لمینت به‌نوعی یک پلاک بر روی دندان‌ها قرار گرفته و معایب و ایرادات دندان‌ها را مخفی و ظاهری بهتر و زیباتر به دندان‌ها و لبخند افراد خواهد داد. این ابزار زیبایی یک پلاک متحرک از نوعی پلیمر غیرسمی یا صمغ دندان است که در مراکز و لابراتوارهای مجاز متناسب با شکل و

مشاهده
هزینه ایمپلنت دندان با بیمه

قیمت ایمپلنت دندان با بیمه 1403

هزینه ایمپلنت دندان با بیمه دندانپزشکی 1403 قیمت ایمپلنت دندان با بیمه 1403: دندانپزشکی یکی از خدمات بسیار مهمی است که هر فرد باید برای سلامت دندان خود به آن توجه ویژگی کنند. بیمه، یک راه عالی برای تأمین هزینه های مالی مراقبت‌های پزشکی است. اگر به خدمات دندانپزشکی گسترده‌تری نیاز دارید، باید از بیمه‌های دندانپزشکی برای ایمپلنت و غیره استفاده کنید. این طرح‌ها، گزینه‌ای عالی برای کسانی است که به درمان‌های ترمیمی مانند دندانپزشکی برای ایمپلنت، کانال ریشه، روکش دندان، پروتز و سایر خدمات پرهزینه نیاز دارند.کلینیک دندانپزشکی آلما طرف قرارداد با بسیاری از بیمه ها می باشد از

مشاهده