کاشت دندان بدون ایمپلنت

در این مقاله خواهید خواند

کاشت دندان بدون ایمپلنت

کاشت دندان بدون ایمپلنت چیست  

ایمپلنت دندان چیست؟

در ابتدایی‌ترین مفهوم، ایمپلنت دندان جایگزینی است که شبیه یک دندان طبیعی است که از پایه‌های فلزی و پیچ مانند(اغلب با تیتانیوم ساخته می‌شود) ساخته شده است که مانند دندان‌های واقعی عمل می‌کند. ایمپلنت‌های دندان معمولاً برای افرادی که به دنبال اجتناب از برخی جایگزین‌های سلامت دهان هستند، مانند پروتزهای مصنوعی یا بریج‌کاری دندانی که اغلب دردناک هستند، همیشه مناسب نیستند و هزینه زیادی دارند، ایده‌آل هستند.

نوع جراحی ایمپلنت دندانی که برای بیمار استفاده می شود به عوامل مختلفی مانند نوع ایمپلنت مورد استفاده و وضعیت استخوان فک بستگی دارد. کلینیک دندانپزشکی آلما با کادر مجرب و استفاده از محصولات و مواد با کیفیت و هزینه مناسب به مشتریان خود خدمات می دهند برای اطلاع از قیمت کاشت دندان با مشاورین ما تماس بگیرید. 02166916624

 

چرا کاشت دندان انجام می شود؟

تعداد افرادی که می توانند مزایای کاشت دندان را دریافت کنند زیاد است اما بیشتر برای بیمارانی که:

 • یک یا چند دندان از دست رفته داشته باشید
 • یک استخوان فک کاملاً رشد یافته و رشد یافته داشته باشید
 • مشکلات متعددی برای سلامت دهان و دندان دارید
 • می خواهند کیفیت گفتار خود را بهبود بخشند
 • می خواهند کیفیت جویدن و بلع خود را بهبود بخشند
 • ساختار استخوانی قوی برای محکم کردن ایمپلنت ها داشته باشید
 • آیا مایل و قادر به انجام عمل های پیوند استخوان بر روی آنها هستند

 

کاشت دندان بدون ایمپلنت
کاشت دندان بدون ایمپلنت

کاشت دندان غیر جراحی

در حال حاضر گزینه های غیر جراحی ایمپلنت دندان برای بسیاری از بیماران در دسترس است. مزایای استفاده از این مسیر در هنگام کاشت دندان:

 • ایمن و قابل پیش بینی
 • زمان بهبودی کوتاه‌تری نسبت به جراحی سنتی کاشت دندان
 • برای ایمپلنت های دندان غیر جراحی نیازی به دوخت یا برش نیست
 • ناراحتی بسیار کمتری پس از عمل
 • زمان عملیات کوتاهتر

کل فرآیند کاشت دندان بدون جراحی با تصویرسازی سه بعدی دقیق، عمیق و پیچیده از دهان و استخوان های درون آن شروع می شود. این به تیم پزشکی سلامت دهان بیمار اجازه می دهد تا ساختار استخوان و استحکام استخوان های فک را به طور واضح و دقیق ارزیابی کند.

از طریق تصویربرداری سه بعدی، دندانپزشک شما می‌تواند به درستی قوی‌ترین استخوان دهان شما را ترسیم کند و می‌تواند طرحی ایجاد کند که قوی‌ترین ایمپلنت‌ها و سریع‌ترین زمان بهبودی را ایجاد کند.

 

 معایب کاشت دندان بدون جراحی

هر عمل دندانپزشکی خطراتی دارد، اما در طول سال‌ها این خطرات بسیار کوچک‌تر شده‌اند. با این حال، دندانپزشک شما احتمالاً در مورد چند خطر و مسائلی که باید پس از دریافت ایمپلنت دندان، چه از طریق جراحی یا نه، مراقب آنها باشید، هشدار می دهد.

بیشترین مشکلات مربوط به ایمپلنت دندان عبارتند از:

 • عفونتی که با مشاهده ایمپلنت ظاهر می شود
 • آسیب یا آسیب به نواحی دهان، از جمله آسیب به دندان های دیگر یا رگ های خونی در دهان
 • برخی از بیماران ممکن است درد عصبی خفیف تا خفیف را تجربه کنند که می تواند منجر به درد و گزگز و بی حسی در دندان های طبیعی، لثه ها، لب ها و سایر قسمت های دهان شود.
 • برخی از بیماران همچنین از مشکلات سینوسی پس از کاشت دندان شکایت دارند، به خصوص اگر ایمپلنت ها در فک بالا قرار گرفته باشند.

 

کاشت دندان بدون ایمپلنت

تا همین چند سال پیش کاشت ایمپلنت دندان ملزم به جراحی بود. اما حالا کاشت دندان، بدون جراحی با روش های نوین امکان پذیر است.

در حال حاضر بسیاری از افراد هستند که بدون جراحی ایمپلنت دندان خود را انجام داده‌اند و اکثریت آنها از نتیجه رضایت کامل دارند.

وقتی نوبت به جایگزینی دندان های از دست رفته می رسد،ایمپلنت دندان بهترین گزینه است، با این حال، چندین گزینه جایگزین دندان دیگر وجود دارد که ممکن است به عنوان جایگزینی برای ایمپلنت دندان در نظر بگیرید.

 1. بریج های دندانی

بریج دندان زمانی توصیه می شود که بیمار یک یا چند دندان از دست رفته داشته باشد. توسط روکش های دندانی در دو طرف دندان از دست رفته پشتیبانی می شود. بریج های دندانی کاملاً در دهان شما ثابت می شوند و بیرون نمی لغزند یا شل نمی شوند و به شما امکان می دهند به راحتی صحبت کنید و غذا بخورید.

بریج های دندان طبیعی به نظر می رسند و به راحتی تمیز و نگهداری می شوند. همچنین روکش های دندانی روی دندان های همسایه از آسیب دیدگی و خارج شدن آنها از موقعیت جلوگیری می کند. با این حال، برای حمایت از بریج دندان باید دندان های مجاور قوی و سالم داشته باشید.

 1. دندان مصنوعی

یکی از روش های جایگزینی دندان پروتز است که مزیت استفاده از آن ها راحتی و قابلیت جابجایی آن است. با در نظر گرفتن تعداد دندان ای ملزم به ترمیم ، پروتزهای کامل و جزئی در دسترس هستند:

 

 • پروتزهای جزئی: پروتزهای جزئی برای کسانی پشنهاد می شود که نیاز به جایگزینی یک یا چند دندان از دست رفته در فک بالا یا پایین دارند. این پروتزها از پایه هایی به رنگ لثه ساخته شده اند که دندان های جایگزین را نگه می دارند و به دندان های نگهدارنده شما متصل می شوند. گاهی اوقات، ممکن است برای اطمینان از مناسب بودن پروتزها، به روکش روی دندان های تکیه گاه خود نیاز داشته باشید.
 • پروتز کامل: پروتز کامل برای افرادی که تمام دندان هایشان را از دست داده یه به علت عفونت، درد، پوسیدگی یا دیگر مشکلات موجود مجبور به برداشتن مجموعه کامل هستند توصیه می‌شود. پروتز کامل بالایی با ایجاد مهر و موم با برجستگی های استخوانی، کام (سقف دهان) و لثه ها در جای خود نگه داشته می شود، در حالی که پروتز کامل تحتانی توسط ایمپلنت های دندانی (لنگر) در جای خود نگه داشته می شود.
 • پروتزهای ایمپلنت شده: پروتز با پشتیبانی از ایمپلنت یکی دیگر از گزینه های موجود است و به افرادی توصیه می شود که می خواهند عملکرد بایت و ثبات دندان مصنوعی شان بهبود یابد. این نوع پروتز بسیار کاربردی است، به ایمپلنت ها متصل و توسط آن ها پشتیبانی می شوند. با این حال، آنها به یک استخوان فک سالم و کافی برای حمایت از ایمپلنت نیاز دارند.

 

درمان بیماری لثه

یکی از جایگزین های ایمپلنت دندان، درمان بیماری لثه است. بیماری لثه می تواند باعث آسیب یا تخریب مینای دندان شما شود و به مرور زمان منجر به پوسیدگی و تشکیل حفره شود. بیماری شدید لثه حتی می تواند باعث لق شدن دندان های شما شود. اما، با مراقبت های احیا کننده مناسب، امکان ترمیم لثه ها وجود دارد.

درمان کانال ریشه

اگر عفونت تهدید کننده ای در داخل دندان شما وجود دارد، می توانید از درمان ریشه برای تمیز کردن دندان و تثبیت سلامت آن استفاده کنید. این جایگزین برای ایمپلنت های دندانی معمولاً زمانی استفاده می شود که آسیب یا پوسیدگی داخل دندان شما برداشته شود و با پر کردن جایگزین شود.

پس از برداشتن پالپ عفونی از دندان شما، پرکردگی در جای خود قرار می گیرد. یک تاج روی دندان قرار داده می شود تا از پوسیدگی یا عفونت بیشتر جلوگیری کند. اگر آسیب به دندان شما خیلی شدید نباشد، ممکن است حتی نیازی به روکش برای مهر و موم کردن دندان نداشته باشید.

 

آیا اجتناب از انجام تمام این کارها یک گزینه محسوب نمی شود؟

گاهی اوقات ممکن است بخواهید از دندانپزشک یا هزینه درمان اجتناب کنید. اما، وقتی مشکلات دندان خود را نادیده می گیرید، جایگزین بسیار گران تر و درمان بعداً دشوار می شود.

اگر یک حفره یا عفونت دندان درمان نشود، می‌تواند باعث درد جدی شما شود که به مراقبت‌های دندانی بیشتری نیاز دارد. اگر دندانی را بیرون بیاورید و چیزی را در جای آن قرار ندهید، لثه‌ها، استخوان فک و سایر دندان‌های اطراف آن ممکن است فرسایش یافته و منجر به مشکلات مخرب‌تری شوند که بدون جراحی گسترده‌تر قابل رفع نیستند.

 

اگر دندان درد شدیدی را تجربه کرده اید و فکر می کنید ممکن است به درمان ایمپلنت دندان نیاز داشته باشید، تیم حرفه ای “کلینیک آلما” می تواند به شما کمک کند. ما تجربه ای در روش های دندانپزشکی غیرتهاجمی بدون درد داریم که می تواند به شما در حرکت به سمت دهان سالم کمک کند.

شما می توانید برای دریافت مشاوره و یا نوبت با ما تماس بگیرید:

 • آدرس : خیابان جمالزاده شمالی – پایین تر از بلوارکشاورز- نبش چهار راه قدر پلاک ۳۲۹ طبقه دوم
 • شماره تماس : ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴
5/5 - (1 امتیاز)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ارتودنسی ثابت سرامیکی

ارتودنسی ثابت سرامیکی

ارتودنسی ثابت سرامیکی، یکی از تکنیک‌های پیشرفته در علم ارتودنسی است که برای اصلاح و بهبود ترتیب و تنظیم دندان‌ها و فک‌ها به کار می‌رود. در این روش، از اقلام سرامیکی با کیفیت بالا به عنوان براکت‌ها و سیم‌های ارتودنسی استفاده می‌شود که تا حد امکان به دندان‌ها تطابق داده می‌شوند و از نظر ظاهری بسیار زیبا هستند. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد ارتودنسی سرامیکی این است که این روش تأثیر حداقلی بر روی ظاهر بیمار دارد، زیرا براکت‌ها به رنگ دندان‌ها یا شفافیت نزدیکی دارند و اغلب به سختی تشخیص داده می‌شوند. این امر باعث می‌شود که افراد

مشاهده
ارتودنسی الاینر

ارتودنسی الاینر

ارتودنسی دندان شفاف ارتودنسی الاینر : امروزه افراد بیشتر از گذشته به سلامت دندان ها و زیبایی آنها می پردازند ولی ممکن است شما در مورد انجام ارتودنسی به دلیل درد و ناراحتی که ممکن است ایجاد کند، نگران باشید. بسیاری از مردم در مورد استفاده از بریس های سنتی تردید دارند. پیشرفت در دندانپزشکی و به ویژه ارتودنسی، روش انجام کارها را به شدت تغییر داده است. در حال حاضر افراد بیشتری، به ویژه بزرگسالان، در مقایسه با گذشته، درمان های جدید ارتودنسی را انتخاب می کنند. اگر هنوز به طور قطعی نمیدانید که از کدام روش برای ارتودنسی

مشاهده
بهترین آنتی بیوتیک عفونت دندان

بهترین آنتی بیوتیک عفونت دندان

عفونت دندان آبسه دندان یا همان عفونت دندان یک مشکل شایع است که به دنبال تخریب مینای دندان توسط باکتری‌های موجود در دهان اتفاق میفتد. مینای دندان به دلیل عدم رعایت بهداشت دچار پوسیدگی می‌شود و احتمال عفونت دندان و لثه را بالا می‌برد. در برخی موارد نیز عفونت دندان به دلیل جراحات حاصل از کشیدن دندان یا جراحی‌ها ایجاد می‌شود. در این مقاله با توضیح مختصری درمورد پریودنتال و علت علائم ایجاد آن به بررسی بهترین آنتی بیوتیک برای عفونت دندان می پردازیم. پزشکان دندانپزشکی آلما با دقت و بررسی تمام نکات مربوط به علت عفونت و شرایط سلامت

مشاهده
جدا شدن کامپوزیت دندان

جدا شدن کامپوزیت دندان

آسیب های کامپوزیت دندان کامپوزیت دندان یک روش درمانی و ترمیمی در دندانپزشکی است. این کار به منظور ترمیم دندان، تغییر رنگ و فرم دندان انجام می شود. کامپوزیت ماده ای خمیری شکل است که از جنس رزین ساخته شده و هم رنگ دندان می باشد. پزشک متخصص این ماده خمیری شکل را روی دندان فرم می دهد و سپس به کمک اشعه ای خاص روی دندان تثبیت می کند. کامپوزیت دارای انواع مختلفی است که شامل ماکروفیل، میکروفیل، هیبریدی و نانو کامپوزیت می شود. کامپوزیت ماکروفیل از ذرات کوچکی ساخته شده است و همین امر سبب شده که استحکام

مشاهده